Ubezpieczenia nurkowe

Z Nurkopedia
Wersja z dnia 18:30, 24 maj 2018 autorstwa MSC (dyskusja | edycje)$7

(różn.) ← poprzednia wersja | Zatwierdzona wersja (różn.) | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ubezpieczenia nurkowe to specjalny dział ubezpieczeń związanych z asekuracją działań nurków. Problemy z tym związane to konieczność objęcia zakresem ubezpieczeń wyjazdów zagranicznych, działań w dość odległych terenach oraz objęcia ubezpieczeniem zarówno wypadków i ich skutków jak i ratownictwa.

Generalnie wybierając ubezpieczenie trzeba zdecydować co jest priorytetem i jak często będziemy z ubezpieczenia korzystać.

Koszt ubezpieczenia a ilość dni nurkowych w roku Jeżeli jedziemy na wyjazd nurkowy na tydzień w roku to DAN wychodzi dość drogo (musimy go wykupić na rok). Jeżeli wyjeżdżamy na dwa tygodnie w roku a szczególnie częściej, to DAN zaczyna być atrakcyjny finansowo.

Rozpoznawalność firmy ubezpieczeniowej w rejonach nurkowych. Jeżeli ważne jest dla ciebie szybkość w jakim wniosą cię do komory dekompresyjnej to DAN na pewno jest najbardziej rozpoznawalny i czas sprawdzania czy twoje ubezpieczenie obejmuje również sprężanie będzie najkrótszy. Ubezpieczenie w innej formie ubezpieczeniowej może spowodować weryfikację warunków ubezpieczenia szczególnie w krajach o mniej socjalnym podejściu niż kraje europejskie.

Możliwość dochodzenia swoich praw w razie odmowy części lub całego ubezpieczenia. Tutaj na pewno łatwiej sądzić się z firmą mającą siedzibę w Polsce i tutaj w razie oba stawiał bym na Hestię czy inne tego typu ubezpieczalnie.

Tak więc w sumie albo DAN albo firma mająca siedzibę w Polsce.

Rekreacyjne Techniczne Profesjonalne

Organizacje ubezpieczeniowe to na przykład:

DAN

Hestia